יום שלישי, 23 במרץ 2010

חוויה מהאגדות


לפני שנים לא רבות חי לו יוסף אחד והתווכח עם רוני אחת על מהותו של תאטרון בובות. הם הגיעו יחדיו ליום העיון של בית הספר שלנו וכשיוסף ביקש מרוני נסיכה אמיתית מהאגדות הוא (והקהל) לא ציפו לקבל את מבוקשו...

כמעט אי אפשר לתאר את האושר הגדול שחשתי כאשר יוסף רצה לקחת אותי איתו לארץ הבובות. יצור כל-כך עגול וקטן שקשה לא להתאהב בו. וכך קרה שנסיכה אחת הוזמנה להשתתף בקטע של בובנאית (שהיא גם המורה שלה...) ולרגע אחד היו כל השלושה במקום אחר, בארץ שבה אגדות מתקיימות.

ועכשיו למשהו אחר: תאטרון צלליות
בשבוע האחרון שוקדים שלושה אנשים (רוני, גדי ואנוכי) על בניית הצגה של תאטרון צלליות לפעילות ביום חמישי הקרוב לקבוצה של כ-30 בני נוער.
הסיפור מספר על 4 חכמים שנוכחו לדעת כי חיה גדולה הגיעה לכפר שלהם ומסתירים אותה באסם. כל אחד מהם מציץ באסם בחלק אחר של החיה ובטוח כי הוא יודע מהי החיה שמסתירים שם. הם מניחים שזה נחש, טיגריס, ציפור וחזיר ואז ילד אחד קטן מגיע ומ-פיל את הכפר באומרו שזהו פיל!
רוני עיבדה את הסיפור להצגה, גדי אחראי על שיווק ומנהלה ואני הכנתי (בעזרתם האדיבה של גדי ורוני כמובן) את הבובות ואת 3 מסכי התפאורה.
בהמשך השבוע אעלה תמונות נוספות של חזרות שלנו ושל התפאורה.

לקראת חג הפסח אני רוצה לאחל- חג שמח וטעים! תהינו ותנוחו ותטיילו הרבה בארץ!
ואם אתם פוגשים קיפודים... תמסרו להם ד"ש!

2 comments:

  1. נשמע נהדר. אני תוהה אם אני מבלבלת בין יוסף (החמוד) וברוך.. אני צריכה לחפש את ברוך, אולי אני אמצא משהו ביווטיוב? מאד אהבתי אותו כשהייתי ילדה.

    השבמחק
  2. או, יוסף הרבה יותר נחמד מברוך (לא זכרתי שהוא מפחיד כזה!). הייתי חייבת לכתוב עליו בבלוג שלי, את מוזמנת להציץ - http://raisinlike.blogspot.com/2010/03/yossef.html

    השבמחק