יום חמישי, 6 במאי 2010

אינטנסיבי


מה שלומכם?
אצלי מחד, עייפות מהעומס שצץ לקראת סוף השנה ומאידך התעוררות יצירתית ומקצועית שמגיעה לפעמים מבלי ששמתי לב (טפו טפו טפו).
הצגונת צלליות וסדנה להכנת בובות לפי סיפורה של לאה גולדברג "בארץ סין" רצה לה כבר מספר פעמים בדיאדה בנמל. בפעילות האחרונה בשבת היה מאוד מצחיק. פגשתי ילד שדיבר איתי תוך כדי ההצגה והתעלם לחלוטין מהיותי מפעילה. מזל שהיה שם הורה שלקח אותו החוצה. כאשר הכנו בובות אותו הילד (בן 5.5) סיפר לי שהוא משתתף בחוגים שונים אחה"צ ולא אוהב חיות. רק כרישים. והאמת שבעיקר גיבורי על. אז עשינו לו גיבור על סיני. בסוף הפעילות כשהילד הציג את הדמות שלו על מסך הצצליות ושאלתי אותו איך הוא קורא לדמות שלו, הוא ענה: "ישראל".


אני עובדת עכשיו על בובת פה נפתח (משטחי ספוג) בדמותו של "משהו אחר" לפי סיפורה של קתרין קייב וכמו כן על תפאורה לסיפור שכתבתי לפני שנתיים "מופע האתונות של שמחה בביוף". זה יכול להיות תרגיל טוב לחיים- לביים ולעבד סיפור להצגה וכמו כן לעצב לו תפאורה והאמת שזה די קשה כי צריך הצדקה לכל דבר שמופיע על הבמה. בנוסף לכך התחלנו לעבוד בשיעורים על מופעי סוף השנה ונראה לי שיהיה ערב מדהים. תרשמו לעצמכם- ה-1 ביולי.
סדנאות נוספות שאני יכולה לעניין אתכם בהן הן סדנאות הקיץ בבית הספר:
http://www.puppetcenter.co.il/content.php?id=376
הייתה לנו הרצאה של עלינא אשבל בתחילת השנה והיה מדהים. אני חושבת שסדנה שלה תהיה לעזר לא רק בתחום הטיפולי אלא גם בתחום החשיבה היצירתית בכלל. אז שווה לבוא.
כמו כן מתקיים הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון ולסרטי בובות בבית הספר בקיץ:
http://www.puppetcenter.co.il/content.php?id=251
שווה מאוד לבקר.

דמות חדשה שקופצת לבקר בבלוג היא מוריס:
'מוריס' עובד איתי על קטע מחול קטן בשיעור של טכניקות קלאסיות ומודרניות של הפעלת בובות (עם אביטל דבורי) וחווה את דעתו על כל דבר. הוא צץ בעיקר בנסיעות הבייתה ואוהב להתלונן.

נראה לי שנשמע ממנו עוד בהמשך, בנתיים סופ"ש נעים!
יפעת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה