יום ראשון, 19 בספטמבר 2010

"להתראות קפיטן, שלום דגת הים!"שלום לכולם,
לאחרונה מסרתי שתי בובות כפפה שהכנתי במיוחד למפעילת תיאטרון הבובות ניבה יוסף, אשר מציגה את תיאטרון הבובות שלה בארץ ובצרפת בשנתיים האחרונות. אני מאחלת לכם מסע מרתק יחד והצלחה רבה!
התהליך החל מסקיצות שציירתי מספר פעמים עד לאישורן הסופי ועבר לפיסול בפלסטלינה של ראשי הדמויות; מכאן עברתי לציפוי בשכבות של נייר (עיסת נייר) ודבק שפכטל. אחרי החלקת המשטחים, צבעתי את הפנים ויצרתי להן עיניים. היו מספר שינויים לאורך הדרך ולבסוף הושלם תהליך צביעת הפנים.
עברתי להכנת הבגדים ויצרתי לכל דמות בגד יחודי משלה- לקפטן מעיל קטיפה עם צווארון מהודר וכובע מעור של יורדי ים ולדגת הים - שמלת שכבות ספרדית משהו (לפי בקשתה של ניבה), זנב גדול ובעל נוכחות ופרטים קטנים בפנים כגון כתר, שרשרת ועגילים שהוסיפו לדמות עוד טאץ' להפיכתה למי שהיא.
ועכשיו תמונות:
תהליך בניית הבובות מאיור לבובה:הקפטן :
דגת הים:
מאחור:


תקריב של הפנים:
כעת אספר על הצגונת לראש השנה שצלחה וגרמה לי ולגדי ויסמן (שותפי להצגה) סיפוק רב: לפני שבוע וחצי גדי צלצל אליי ושאל האם אנחנו יכולים להכין קטע לכבוד ראש השנה ולהציגו בפני מתנדבים של אגף השיקום במשרד הביטחון. אני חששתי מעט שמא המדיום אינו מתאים לקהל היעד, אך לאחר שיחה מעמיקה עם גדי ועם ויאולה (תודה, את מקסימה) נרתמתי למשימה. נפגשנו מספר פעמים, עשינו חזרות ונסענו להופיע במשרד הביטחון בפני המתנדבים והצוות:
"במטבח של רוברטו"- הסיפור מספר על תרנגולת אחת חכמה ושף אחד מסכן שחסר לו עוף לחג. אמו של השף נושפת בעורפו ומתלוננת על ארוחת החג שאיננה מושלמת ללא עוף והשף מחליט לתפוס את התרנגולת הראשונה שנקרית לדרכו... התרנגולת שלנו חכמה דיה לעשות איתו עסקה. ואני לא אספר את הסוף כדי שאם תראו אותנו פעם עם הקטע, זה לא יהרוס לכם...
אז כאן גדי ואנוכי מפעילים יחד את התרנגולת "פקההההה..." :
כאן המנחה מציגה את השף ותוכניתו:כאן אימו של השף מפתיעה אותו בביקור במטבח וטועמת מתבשיליו:

השף תופס את התרנגולת ודן איתה על מקומה בתוך המרק:
לקראת הסוף- שיתפנו את הקהל וביקשנו (אני כתרנגולת וגדי כשף) שיתנו לנו מרכיבים לתבשיל השנה שלהם לשנה טובה ועברנו עם הסיר ביניהם כדי שיכניסו את המרכיבים שלהם... התרנגולת ריאיינה את היושבים בקהל ושאלה כל מיני שאלות ולהפתעתי- הם ענו לה ושיתפו פעולה!
ובסוף בסוף חילקנו לכולם שקיות קטנות עם שנות טובות!
קיבלנו גם מכתב תודה ומתנה ויצאנו משם שמחים ונרגשים על הרגעים שנוצרו שם.

מאחלת לכם - להתנדב ולשמח אנשים אחרים,
חג סוכות שמח וצבעוני!
יפעת

3 תגובות:

 1. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

  השבמחק
 2. כמובן שאגיב גם בפורום אבל לא יכולתי שלא לשבח אותך על הבובות החדשות והמקסימות!!!!!!
  במטבח של רוברטו נשמע ונראה קטע מסקרן, מבטיח ומשעשע ( אולי נארגן אותו למפגש המתגבש? (((: )
  תבורכו את וגדי על ההתנדבות החשובה והמבורכת ותבורכי את על שלל ההתנדבויות שלך למען הקהילה והזקוקים לזה באמת!!!!

  השבמחק
 3. תודה רבה מקרב לב,
  אתה מהמם!!!

  השבמחק