יום חמישי, 20 בדצמבר 2012

תיבת נח

"A puppet is something that is not alive which a performer can bring to life"
Larry Engler and Carol Fijan, Making puppets come alive, p.15, 1973, Dover publications, INCלפני חצי שנה התחלנו לגלגל את הרעיון של תאטרון בובות העשוי מחפצים עם עינת פיידר , חברתי ובימאית ההצגה, ועם אביגיל שמר, מנהלת תאטרון גושן.התחלתי באיור סקיצות לבמה ובאיסוף חפצים שונים לבניית הבובות. הצטרפה אליי לריסה חמד ויחד בנינו את הבובות. התהליך היה מאוד מיוחד כי תוך כדי שהבובות נוצרו גם נכתב המחזה.
מרגע ההחלטה על חפצים כנושא מרכזי של עיצוב ההצגה- כל דבר הפך להיות מושא לבדיקה והסטודיו החל להיות עמוס בעוד ועוד דברים שיכולים להיות עיניים, אפים, פיות, כנפיים וכדומה.
ההחלטה להשתמש בחפץ כזה או אחר נבעה בראש ובראשונה לאור הפעולות שעל החיה לבצע על הבמה, כלומר התנועה שלה, ולאחר מכן וכמובן, יחד עם זאת, נסיון ליצור הקשר בין המראה של החפצים לבין מראה החיה במציאות.
הליכה ברחוב מול חנות תבלינים הולידה את הג'ירפה שנוצרה מליפה בהזכירה את מבנה הראש של החיה ובשעירותה הטבעית של הליפה נתנה את הטקסטורה שמאפיינת גם את הדמות- מאוד שברירית אך מלכדת את כולם בסוף למציאת פתרון;
הפיל נולד אחרי נסיונות רבים עם צינורות שונים עד שהגיע אלינו משפך כחול שלקח אותנו לחפש לו אוזניים, ובסיורינו בדרום ת"א בחנויות הסוחרים נמצאה גם בת היענה (בת זוגו לתא) שהייתה נותרת עם שאר הסחבות ללולא לקחנו אותה ומצאנו לה מקור בצורה של משפך.
העבודה על הפעלת הבובות עם השחקן, אלון לוי, הייתה מאוד אינטנסיבית ויחד גילינו איזה בובות צריך לשנות וכיצד להתאים אותן לצרכים של מספר הסיפור בהצגה לעומת דמותו של נח.

הדמויות בתחילת דרכן:
תמונות מתהליך החזרות:

עינתי כותבת

וכותבת
עליית החיות לתיבה
חזרות בגיל 
בניית פרגוד ועוד אביזרים:
יודוש חותך עצים 
גילעד תופר מסכים
מבחן התוצאה:
(הצב לא בתמונה כי הוא היה בתיקון)

איור פרגוד: אביב איצקוביץ http://www.iaviv.com/


 יום צילומים : 
המופע בגן ילדים באיזור ירושלים:ב ה צ ל ח ה רבה !

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה